Pentamind Standings

All standings are provisional until formally announced at the closing ceremony, 6pm Monday 31st. Any data errors must be reported by 3pm on the 31st to ensure correction

Name Score Individual events
1 Jnr Georg-Romet Topkin 402.10 LOWC*: 92.16 SZOC: 91.35 HTWC: 91.09 TIOC*: 66.48 CAOC*: 61.03
2 Jnr W Noa Concepción Martín 382.99 BKOC: 86.69 LCOC: 86.16 QROC: 82.96 ENWC*: 79.35 PROC*: 47.83
3 Jnr Markus Ikla 375.48 CNOC: 95.33 BOWC: 90.52 POLL: 82.73 SEOC*: 55.06 LOWC*: 51.84
4 Jnr Samuel Pires 352.77 CAOC*: 87.18 CNOC: 72.97 POHU*: 67.81 TIOC*: 66.48 FIOC*: 58.33
5 Jnr Victor Espinosa Ocio 351.68 STDU: 85.86 VEOC: 85.33 BKOC: 74.60 CAOC*: 73.01 MOOC*: 32.88
6 Jnr Edmund Smith 343.81 GO13: 83.33 MOOC*: 80.71 SEOC*: 66.65 CAOC*: 56.67 WOOC: 56.45
7 Jnr Víctor Manuel Hernández Luis 296.02 ABOC: 81.33 BKOC: 74.60 CNOC: 72.97 CAOC*: 38.14 SEOC*: 28.98
8 Jnr Jun-U Choi 275.17 CNOC: 104.75 THOC: 89.09 ABOC: 81.33 CHOC*: 0.00
9 Jnr W Jihyun Lee 272.77 CNOC: 104.75 OTOC: 86.69 ABOC: 81.33
10 Jnr Alejandro Perez Andrada 263.43 OTOC: 86.69 QROC: 82.96 LCOC: 63.04 MOOC*: 20.92 CAOC*: 9.81
11 Jnr Dong-Han Oh 262.89 COWC: 95.24 RUOC: 87.19 BOWC: 80.46
12 Jnr Rex Phillips-Dibb 258.80 MOOC*: 68.75 BKOC: 64.52 WOOC: 56.45 DNOC: 43.97 TIOC*: 25.11
13 Jnr W Juyeon Son 254.89 CNOC: 95.33 ABOC: 81.33 COWC: 78.23
14 Jnr Yi-Hyeon Kim 246.59 CNOC: 72.97 OTOC: 62.50 THOC: 60.45 CHOC*: 50.67
15 Jnr Mario Hernandez 246.11 CAOC*: 64.29 LCOC: 63.04 TNOC: 60.10 VEOC: 58.67 MOOC*: 0.00
16 Jnr W Kelda Smith 241.38 SEOC*: 99.50 WOOC: 70.56 TIOC*: 56.14 HTWC: 15.18 SZOC: 0.00
17 Jnr JUNGYUN BONG 228.88 RUOC: 87.19 CNOC: 72.97 BOWC: 68.73
18 Jnr Alex Hassabis 210.35 PROC*: 89.67 RUOC: 62.00 SEOC*: 49.27 CNOC: 9.42
19 Jnr Luke Remus Elliot 190.92 LDOC: 77.75 SZOC: 62.12 QROC: 51.05
20 Jnr Ho-Young Won 187.23 CNOC: 72.97 OWOC: 65.88 BKOC: 48.39
21 Jnr Seo-In Kim 185.57 BOWC: 68.73 THOC: 60.45 BKOC: 48.39 CHOC*: 8.00
22 Jnr W Nandini Shiralkar 183.49 RUOC: 62.00 CTWC: 61.54 CNOC: 37.66 LOWC*: 14.40 CDTV*: 7.89
23 Jnr GAHYUN LEE 183.06 CNOC: 72.97 OWOC: 65.88 COWC: 44.22
24 Jnr Seo-Yun Lee 180.40 THOC: 89.09 QROC: 51.05 OTOC: 32.26 CHOC*: 8.00
25 Jnr Jae-Yun Lee 152.34 THOC: 60.45 ABOC: 54.22 CNOC: 37.66
26 Jnr Tai Remus Elliot 142.08 CHBZ: 59.31 LDOC: 46.23 STOC: 36.54
27 Jnr Luca Van der Lubbe 140.34 MOOC*: 89.67 CHOC*: 50.67
28 Jnr W Margot Selby 118.50 DNOC: 70.67 MOOC*: 47.83
29 Jnr W Ariella Remus Elliot 110.72 LDOC: 63.04 MAMM: 25.76 SZOC: 21.92
30 Jnr Max Camilleri 82.96 QROC: 82.96
31 Jnr Daniel Zinelli 74.49 CAOC*: 73.01 TIOC*: 1.48
32 Jnr Arthur Hassabis 60.63 SEOC*: 43.47 CNOC: 9.42 RUOC: 7.75 PROC*: 0.00
33 Jnr W Lucy Buckley 54.22 ABOC: 54.22 MEMA*: 0.00
34 Jnr Max kimberley 51.05 QROC: 51.05
35 Jnr Ruben Van der Lubbe 50.67 CHOC*: 50.67
36 Jnr Se-Jong Kim 48.37 CHOC*: 18.67 BKOC: 12.10 THOC: 9.55 OTOC: 8.06
37 Jnr Jake Remus Elliot 44.25 CLWC: 26.90 SZOC: 10.96 QROC: 6.38
38 Jnr W Jia Syed 38.46 CTWC: 38.46
39 Jnr W Constance Selby 34.45 MOOC*: 32.88 DNOC: 1.57
40 Jnr Lukas Orgler 30.56 CHBZ: 30.56

Top 40 listed. Competitors need 5 events to qualify.