6 Nimmt!

6 Nimmt!
Gold Kuno Kolk Estonia
Silver dominic blais Canada
Bronze Heather Ash USA
Gold JNR Mario Hernández Concepción Spain
Silver JNR Héctor Fonte Guerra Spain
Bronze JNR Rubén Pons Serra Spain

7 Wonders

7 Wonders
Gold Maciej Brzeski Poland
Silver Ondřej Pulec Czech Republic
Bronze Batal Albotov Lithuania
Gold JNR Héctor Fonte Guerra Spain
Silver JNR Agustín Borgeat Zunino Spain
Bronze JNR Alberto Segura Calvo Spain

7 Wonders Duel
Gold Josh Ballard USA
Silver Jordi Alexander Cyprus
Bronze Ankush Khandelwal England

Abalone

Abalone
Gold Alex Borello
Silver Clément Dautremay France
Bronze Didier CHAVE France
Gold JNR JUNSU LEE South Korea
Silver JNR enwoo kwak South Korea
Bronze JNR SEO HYEON LEE South Korea

Acquire

Acquire
Gold Tim Hebbes England
Silver Len Vishnevsky USA
Bronze Ankush Khandelwal England
Gold JNR Lucía Ayala Spain

Agricola

Agricola
Gold Allan Jiang Canada
Silver Jennifer Harkness Great Britain
Bronze Vincent Wong Hong Kong

Alhambra

Alhambra
Gold János Pál Hungary
Silver Marco Manuel Portugal
Bronze -jose7777- default

Backgammon

11pt Classic Backgammon
Gold,
Gold JNR
Andrei Cristian Paun Romania
Silver -peristroler- Greece
Bronze Julia Hayward England
Bronze Gianni Pretto Italy

1pt (DMP) Backgammon
Gold James Brinkworth Great Britain
Silver -Guniba- Brazil
Bronze,
Gold JNR
Andrei Cristian Paun Romania
Bronze Petru Hlihor Romania

3pt Classic Backgammon
Gold Martyn Hamer England
Silver Gaz Owen England
Bronze Maciej Brzeski Poland
Bronze Jordi Alexander Cyprus

3pt Hypergammon
Gold Robert Kreisl Austria
Silver Bernhard Mayr Austria
Bronze Michael Mesich USA
Bronze Stylianos Ktistakis Greece

5pt Blitz Backgammon
Gold Arman Aryanejad Iran
Silver -Stanko1966- default
Bronze,
Gold JNR
Andrei Cristian Paun Romania
Bronze Zoltan Kovacs Hungary

5pt Speed Backgammon
Gold Petru Hlihor Romania
Silver Munteanu Costel Romania
Bronze Saravanan Sathyanandha England
Bronze Ralf Priebe Germany

7pt Classic Backgammon
Gold -ARISTOS- default
Silver Saravanan Sathyanandha England
Bronze -De_Luci- default
Bronze Denis-George Constantin Romania

7pt Nackgammon
Gold Robert Kreisl Austria
Silver -romica_29mai- default
Bronze Bernhard Mayr Austria
Bronze Toader Mihai Sandu Austria

Backgammon Cumulative (best 5)
Gold Petru Hlihor Romania
Silver Andrei Cristian Paun Romania
Bronze Saravanan Sathyanandha England

Battle Sheep

Battle Sheep
Gold Maciej Brzeski Poland
Gold Andres Kuusk Estonia
Bronze Juan Francisco García de la Banda Spain
Gold JNR yujin kwak South Korea
Gold JNR Mario Hernández Concepción Spain
Silver JNR Minheok Park South Korea
Silver JNR Agustín Borgeat Zunino Spain

Beyond the Sun

Beyond The Sun
Gold Erdem Alpay Turkey
Silver Anthony Prosser USA
Bronze Soham Roy India

Can't Stop

Can't Stop
Gold Hugo Martins Pereira Portugal
Silver -SugaPovey- default
Bronze -mel18220- default
Gold JNR Rubén Pons Serra Spain
Silver JNR Yehor Maksymov Ukraine
Bronze JNR Noa Concepción Martín Spain

Carcassonne

Carcassonne
Gold Aleksejs Pegusevs Great Britain
Silver SIANG SHENG LING Malaysia
Bronze Kei Tsi Daniel Cheng Hong Kong
Gold JNR Erick Matheus Sales Sousa Brazil
Silver JNR Alessandro Accorsi Italy
Bronze JNR Asier Albarran Spain

Carnegie

Carnegie
Gold David Pearce England
Silver -Holyshort- South Korea
Bronze John Clark England

Castles of Burgundy

The Castles of Burgundy
Gold Tung Yat CHENG Hong Kong
Silver Josh Ballard USA
Bronze Nico Wellemans Belgium

Chess

Anti-Chess
Gold Arman Aryanejad Iran
Gold Andrew Stone England
Bronze,
Gold JNR
Aron Saunders Great Britain
Silver JNR Rafayel Ordyan Armenia
Bronze JNR Héctor Fonte Guerra Spain

Atomic Chess (Arena)
Gold,
Gold JNR
Aron Saunders Great Britain
Silver Arman Aryanejad Iran
Bronze Andrew Stone England
Silver JNR Rafayel Ordyan Armenia

Atomic Chess (Swiss)
Gold Arman Aryanejad Iran
Silver,
Gold JNR
Aron Saunders Great Britain
Bronze Etan Ilfeld USA

Chess (Arena)
Gold Balázs Csonka Hungary
Silver Andras Dankhazi Hungary
Silver Robert Kreisl Austria
Gold JNR Rafayel Ordyan Armenia

Chess (Swiss)
Gold Maciej Brzeski Poland
Silver Ben Purton England
Bronze SEHYUN KWON South Korea
Gold JNR Rafayel Ordyan Armenia
Silver JNR taewoo kim South Korea
Bronze JNR HANUEL PARK South Korea
Bronze JNR EUNNO YUN South Korea

Chess 960
Gold Balázs Csonka Hungary
Silver Andras Dankhazi Hungary
Bronze Aleksei Kireev Russia
Gold JNR Dhairye Gauri Great Britain

Chess Bullet (Arena)
Gold Andras Dankhazi Hungary
Silver Balázs Csonka Hungary
Bronze Phil Olbison Great Britain
Gold JNR Aron Saunders Great Britain
Silver JNR Hungi yun South Korea
Bronze JNR Rafayel Ordyan Armenia

Chess Bullet (Swiss)
Gold Phil Olbison Great Britain
Silver Ankush Khandelwal England
Bronze Koni default
Gold JNR Rafayel Ordyan Armenia
Silver JNR Hungi yun South Korea
Bronze JNR SEJUN AN South Korea

Chess Cumulative (best 5)
Gold Balázs Csonka Hungary
Silver Andrew Stone England
Bronze Ben Purton England

CrazyHouse Chess (Arena)
Gold Andrew Stone England
Silver Ankush Khandelwal England
Silver Ben Purton England
Gold JNR Aron Saunders Great Britain
Silver JNR Rafayel Ordyan Armenia
Bronze JNR Dhairye Gauri Great Britain

Crazyhouse Chess (Swiss)
Gold Balázs Csonka Hungary
Silver Ben Purton England
Gold JNR Aron Saunders Great Britain
Gold JNR Rafayel Ordyan Armenia
Silver JNR Adithya Vaidyanathan England

Horde Chess
Gold Andrew Stone England
Silver Ben Purton England
Bronze Saravanan Sathyanandha England
Bronze Aleksei Kireev Russia
Gold JNR Dhairye Gauri Great Britain

King of the Hill Chess
Gold Aleksei Kireev Russia
Silver,
Gold JNR
Rafayel Ordyan Armenia
Bronze Robert Kreisl Austria
Silver JNR Adithya Vaidyanathan England
Bronze JNR Dhairye Gauri Great Britain

Racing Kings Chess
Gold,
Gold JNR
Aron Saunders Great Britain
Silver Arman Aryanejad Iran
Bronze Andrew Stone England
Silver JNR Rohit Surapaneni Great Britain
Silver JNR Sathya Vaidyanathan England

Three-check Chess
Gold Andres Kuusk Estonia
Silver,
Gold JNR
Aron Saunders Great Britain
Silver Etan Ilfeld USA
Silver Martyn Hamer England
Silver JNR Sathya Vaidyanathan England

Chinese Chess (Xiang Qi)

Chinese Chess Blitz
Gold TAM WAI PONG Hong Kong
Silver Sergej Korchitskij Belarus
Bronze Nuno Torres Portugal
Bronze NG TECK SEN Malaysia
Gold JNR Alberto Segura Calvo Spain
Gold JNR Rubén Pons Serra Spain

Xiangqi (Chinese Chess) UKC
Gold Chung Ting Liu Hong Kong
Silver NG TECK SEN Malaysia
Bronze Sergej Korchitskij Belarus

Circle of Life

Circle of Life
Gold Yuki Shibata Japan
Silver Thibault Pillon Switzerland
Bronze Marco Manuel Portugal
Gold JNR Rubén Pons Serra Spain

Clans of Caledonia

Clans of Caledonia
Gold Carl Kubler USA
Silver David Leal Portugal
Bronze -Caleb21- Sweden

Colour Chess

Colour Chess
Gold Saravanan Sathyanandha England
Silver Natasha Regan England
Bronze Maciej Brzeski Poland
Gold JNR Adithya Vaidyanathan England

Countdown

Countdown
Gold Thomas Carey Great Britain
Silver,
Gold JNR
Ronan Higginson Great Britain
Bronze Bradley Horrocks Great Britain

Creative Thinking

Creative Thinking WC
Gold Gerard Darby England
Silver Martyn Hamer England
Bronze Dan Holloway Great Britain
Bronze Eeshan Malhotra Great Britain
Gold JNR haesung lee South Korea
Silver JNR Grace Song Taiwan

Crossword Puzzles

Cryptic Crossword
Gold Rob Streeting Great Britain
Silver Liam Hughes Wales
Bronze Craig Fothergill Great Britain
Bronze Eeshan Malhotra Great Britain

Dominion

Dominion Base
Gold Apostolos Grivas Greece
Silver Matt Tucker England
Bronze Chris Tucker Great Britain
Gold JNR Ori Scharf USA

Dominion Expansions
Gold Jens Erner Germany
Silver Michael Zibanejad Canada
Bronze aluna rizzoli Great Britain

Draughts (8x8)

Breakthrough Draughts
Gold Kanstantsin Nord Belarus
Silver Alona Maksymova Ukraine
Bronze,
Gold JNR
Yehor Maksymov Ukraine
Bronze,
Gold JNR
Rafayel Ordyan Armenia

Checkers Giveaway (Antidraughts)
Gold,
Gold JNR
Yehor Maksymov Ukraine
Silver Kanstantsin Nord Belarus
Bronze,
Silver JNR
Rafayel Ordyan Armenia

Draughts (Brazilian)
Gold Denis Shogin Russia
Silver Dmitrii Nikiforov Russia
Bronze,
Gold JNR
Christian William Chinzewe Zambia
Silver JNR Ivan Diachenko Russia

Draughts (Pool)
Gold,
Gold JNR
Christian William Chinzewe Zambia
Silver Yaroslav Goncharenko Russia
Bronze Petr Chernyshev Russia
Silver JNR Timofei Proskurin Russia
Bronze JNR Maria Cesnokova Belarus

Draughts (Russian)
Gold Sergei Susidko Russia
Silver Roman Shchukin Russia
Bronze,
Gold JNR
Ivan Dyachenko Russia
Silver JNR Christian William Chinzewe Zambia
Bronze JNR Timofei Proskurin Russia

Frisian Draughts
Gold Kanstantsin Nord Belarus
Silver José Ayala Belando Spain
Bronze,
Gold JNR
Rafayel Ordyan Armenia

Frysk! Draughts
Gold Alona Maksymova Ukraine
Silver Kanstantsin Nord Belarus
Bronze David Pearce England
Gold JNR Yehor Maksymov Ukraine

International Draughts
Gold Alona Maksymova Ukraine
Silver Kanstantsin Nord Belarus
Bronze Andres Kuusk Estonia
Gold JNR Yehor Maksymov Ukraine

Entropy (7x7)

Entropy WC
Gold Paul Kolk Estonia
Silver David Jameson Wales
Bronze Andres Kuusk Estonia
Gold JNR Rubén Pons Serra Spain
Silver JNR JIYUN Lim South Korea
Bronze JNR JUN YOUNG LEE South Korea

Eurogames

Eurogames WC
Gold Ondřej Pulec Czech Republic
Silver Ankush Khandelwal England
Bronze Jordi Alexander Cyprus

Flaming Pyramids

Flaming Pyramids
Gold -Lekita88- Germany
Silver -Sabbie- Hungary
Bronze -Dark Nugget- Russia
Gold JNR Sarah Dekker Great Britain

Gaia Project

Gaia Project
Gold Mike Dixon England
Silver Frank Chow Hong Kong
Bronze Matthew Hathrell England

GO

Go 13x13
Gold Hiroki Kanno Hong Kong
Silver Paul Smith England
Bronze,
Gold JNR
Webber TSE Hong Kong
Bronze Natasha Regan England
Bronze Masayuki Ishida Japan
Silver JNR Andrew Volovich Great Britain

Go 19x19
Gold Hiroki Kanno Hong Kong
Silver,
Gold JNR
samuel barnett Great Britain
Bronze Tim Hunt England
Silver JNR Lea Wong Great Britain

Go 9x9
Gold Hiroki Kanno Hong Kong
Silver Juan Francisco García de la Banda Spain
Bronze,
Gold JNR
Webber TSE Hong Kong
Bronze Alexander Taylor Great Britain
Silver JNR Oliver Bardsley Great Britain

Go-moku (including Pente)

Gomoku
Gold Gergő Tóth Hungary
Silver Łukasz Majksner Poland
Bronze Igor Eged Slovakia
Gold JNR Egor Stoianov Russia
Silver JNR Egor Fokichev Russia
Bronze JNR Ekaterina Porokhina Russia

Pente
Gold Wawrzyniec Andrzejewski Poland
Silver Paul Kolk Estonia
Bronze Kuno Kolk Estonia

Hex

Hex 11x11
Gold Maciej Brzeski Poland
Silver Przemysław Kozera Poland
Bronze Paweł Guz Poland

Hex 14x14
Gold Maciej Brzeski Poland
Gold Przemysław Kozera Poland
Silver Paweł Guz Poland
Bronze Brian Wittmann USA

Hive

Hive (Base Game)
Gold Christian Galeas Chile
Silver Eugen Konkov Ukraine
Bronze Francesco Salerno Italy

Hive (Expansions)
Gold Eugen Konkov Ukraine
Silver JOE SCHULTZ USA
Bronze Zakhar Krasnov Russia

Innovation

Innovation
Gold Batal Albotov Lithuania
Silver Ondřej Pulec Czech Republic
Silver -pitdood- USA
Silver Stephen Cairns England

Jaipur

Jaipur
Gold Raphael Tse Hong Kong
Silver Maciej Brzeski Poland
Bronze Jordi Alexander Cyprus
Gold JNR Mario Hernández Concepción Spain

Kingdomino

Kingdomino
Gold Vladimir Kovalev Russia
Silver GIACOMO FRASSOLDATI Italy
Bronze Ricardo Araujo Portugal
Gold JNR Rubén Pons Serra Spain
Silver JNR Agustín Borgeat Zunino Spain
Bronze JNR dongmin sun South Korea

Letter Tycoon

Letter Tycoon
Gold Eeshan Malhotra Great Britain
Silver Craig Fothergill Great Britain
Bronze Dale Lythgoe Great Britain

Lines of Action

Lines of Action (Blitz)
Gold James Heppell England
Silver Andrew Smith USA
Bronze Maciej Brzeski Poland
Gold JNR Rubén Pons Serra Spain

Lines of Action WC
Gold Andres Kuusk Estonia
Silver Yuki Shibata Japan
Bronze Marc Tastet France
Gold JNR Rubén Pons Serra Spain
Gold JNR JUNSU LEE South Korea
Bronze JNR JUN YOUNG LEE South Korea

Lost Cities

Lost Cities
Gold WAN JU TSAI Taiwan
Silver Dario de Toffoli Italy
Bronze David Chen Great Britain
Gold JNR Rubén Pons Serra Spain
Silver JNR Agustín Borgeat Zunino Spain
Bronze JNR Ashrit krishna Kattamuri India

Lost Ruins of Amak

Lost Ruins of Arnak
Gold John Clark England
Silver Ho CHENG-TSE Taiwan
Bronze chung kong yan Hong Kong
Bronze chun kit ma Hong Kong

Lucky Numbers

Lucky Numbers
Gold Ziggy Harris England
Silver Zsolt Varga Hungary
Bronze Vladimir Chendev Russia
Gold JNR Agustín Borgeat Zunino Spain
Silver JNR Ashrit Kattamuri Canada
Bronze JNR Rubén Pons Serra Spain

Marco Polo

Marco Polo
Gold Nikolaos Vasileiou Greece
Silver Stefan Schröder Germany
Silver Markus Hofer Germany

Marrakesh

Marrakech
Gold Konstantin Butin Russia
Silver Carlos Zamith Portugal
Bronze Ana Belén Carmona Ortiz Spain

Memory Skills

Memory Skills
Gold Andrea Muzii Italy
Silver Simon Reinhard Germany
Bronze Jan Zoń Poland
JNR Gold Vishvaa Rajakumar India
JNR Silver Abderrahman Charmat Algeria
JNR Bronze Rowaa Ashraf Egypt

Mental Calculations

Mental Calculations WC
Gold,
Gold JNR
Aaryan Shukla India
Silver,
Silver JNR
MUDRIKA GARG India
Bronze,
Bronze JNR
ABHILAKSHYA ARORA India

Modern Abstract WC

Moden Abstract Games
Gold Andres Kuusk Estonia
Silver Marc Tastet France
Bronze Maurizio De Leo Italy

Nidavellir

Nidavellir
Gold Ankush Khandelwal England
Silver Kamil Chmurzynski Poland
Bronze Ondřej Pulec Czech Republic

Othello

Othello
Gold Alessandro Di Mattei Italy
Silver Marc Tastet France
Bronze Gianfranco Buccoliero Italy
Gold JNR jongyun joo South Korea
Silver JNR enwoo kwak South Korea
Bronze JNR Minheok Park South Korea

Oware

Oware
Gold Fousséni AMIDOU Benin
Silver Adeoye Johnson Nigeria
Bronze Serik Aktayev Kazakhstan
Gold JNR Daniel Cifuentes Colombia
Silver JNR Kukeera Dalton Uganda
Bronze JNR yujin kwak South Korea

Pentamind

Junior Pentamind
Gold Rubén Pons Serra Spain
Silver JUNSU LEE South Korea
Bronze Agustín Borgeat Zunino Spain

Pentamind WC
Gold Maciej Brzeski Poland
Silver Jordi Alexander Cyprus
Bronze Andres Kuusk Estonia

Senior Pentamind
Gold Juan Francisco García de la Banda Spain
Silver Riccardo Gueci Italy
Bronze Dario de Toffoli Italy

Women's Pentamind
Gold Valeria Stoian Romania
Silver Natasha Regan England
Bronze Irina Metreveli Russia

Perudo / Liars Dice

Perudo
Gold Alexander Fitzgerald USA
Silver Andres Kuusk Estonia
Bronze Jordi Alexander Cyprus
Gold JNR SEO HYEON LEE South Korea
Silver JNR SUNG DO LEE South Korea

Poker

Amateur Poker WC (best 5)
Gold Martin Berestovski Estonia
Silver Indrek Turu Estonia
Bronze Dario de Toffoli Italy

Badugi Turbo Poker
Gold Maciej Brzeski Poland
Silver --NutDraw16-- USA
Bronze --really tho 11-- USA

Five Card Draw Turbo Poker
Gold Juan Francisco García de la Banda Spain
Silver Haakon R. Monsen Norway
Bronze --tractorpops-- USA

Hold'em Headsup Poker
Gold --suzette bb-- USA
Silver Ankush Khandelwal England
Bronze --AnnieP755-- USA

Hold'em Turbo (6 max) Poker
Gold Stephane MELCER France
Silver --Quadrifid-- USA
Bronze Stefano Marchetto Italy

Hold'em Turbo Poker
Gold Francesco Fiordoliva Italy
Silver --lawless43-- Spain
Bronze --AKjozsef1981-- Ukraine

HORSE Turbo Poker
Gold Wesley Barton Great Britain
Silver Jonathan Raab Great Britain
Bronze Francesco Ventola Italy

Omaha Headsup Poker
Gold Martin Berestovski Estonia
Silver --kevuchi-- Spain
Bronze --sam.john150-- Jordan

Omaha Hi-Lo Poker
Gold Martin Berestovski Estonia
Silver Ben Collister Northern Ireland
Bronze Jordi Alexander Cyprus

Omaha Turbo Poker
Gold --PredwestniK-- Russia
Silver Pietro Rossi Italy
Bronze Piero Zama Italy

Seven Card Stud Turbo Poker
Gold Nuno Torres Portugal
Silver Parker Pulver USA
Bronze Martyn Hamer England

Showtime Hold'em Poker
Gold --hvychvy466-- USA
Silver --urkachmo-- Ukraine
Bronze --tjpool 20-- Great Britain

Six-plus Hold'em Poker
Gold Ian Coventry England
Silver --PJCE57-- Brazil
Bronze Luis Pedro Santos Portugal

Puerto Rico

Puerto Rico
Gold Ondřej Pulec Czech Republic
Silver Bhavir Khatri Australia
Bronze Tung Yat CHENG Hong Kong

Puzzle Solving

Logic Puzzles
Gold Walker Anderson USA
Silver Freddie Hand Great Britain
Bronze Ken Endo Japan

Sudoku
Gold Anna-Brigita Topkin Estonia
Silver Villem Mesila Estonia
Bronze Tom Collyer England

Quarto

Quarto
Gold Andres Kuusk Estonia
Silver Maciej Brzeski Poland
Bronze Hugo Martins Pereira Portugal
Gold JNR Yehor Maksymov Ukraine
Silver JNR Rubén Pons Serra Spain

Quizzle

Quizzle (Quiz+Riddle)
Gold Dan Holloway Great Britain
Silver Craig Fothergill Great Britain
Bronze Lorie Church England
Bronze Martyn Hamer England

Quoridor

Quoridor
Gold Terence Mah Singapore
Silver Naoki O Japan
Silver Muran Peksaygili Turkey
Silver Panda Wu Afghanistan
Gold JNR SUNG DO LEE South Korea
Silver JNR Seoyoung Kim South Korea
Bronze JNR SEO HYEON LEE South Korea

Res Arcana

Res Arcana
Gold Chang chia hao Taiwan
Silver David Pearce England
Bronze David Rotter Germany

Santorini

Santorini
Gold Pedro Sequeira Portugal
Silver Maciej Brzeski Poland
Silver Vladimir Kovalev Russia

Scrabble

Scrabble
Gold Weibin Toh Singapore
Silver Josh Sokol Canada
Bronze Colin Northmore England
Gold JNR Sehaan Owais Pakistan

Scrabble Blitz
Gold Austin Shin England
Silver Waseem Khatri Pakistan
Bronze Cesar Del Solar USA

Settlers of Catan

Catan
Gold daniel shahaf Israel
Silver max mys Canada
Bronze yoav kosashvili Israel

Catan Bullet
Gold Sören Magerkort Germany
Silver Amy Jackson Netherlands
Bronze Marcis Sicram Latvia

Catan Cities and Knights
Gold Tristan Quaak Netherlands
Silver Sören Magerkort Germany
Bronze Timothy Rugg USA

Catan Crazy Rules
Gold Karan Panjwani India
Silver Bo Peng USA
Bronze Lukas Arzl Austria
Gold JNR Noa Concepción Martín Spain

Shogi

Shogi
Gold László Abuczki Hungary
Silver Jean Fortin France
Bronze,
Gold JNR
ChingTing Chang Taiwan
Bronze Yuki Shibata Japan
Silver JNR Denis Titov Russia
Bronze JNR Alexey Budkevitch Belarus

Speed Reading

Speed Reading
Gold Dale Lythgoe Great Britain
Silver Jennifer Gosling Great Britain
Bronze Christopher Vu USA
Gold JNR Michael Knight Great Britain

Splendor

Splendor
Gold Ankush Khandelwal England
Silver Ondřej Pulec Czech Republic
Bronze Joe Chan Hong Kong

Stone Age

Stone Age
Gold Haakon R. Monsen Norway
Silver Maciej Brzeski Poland
Bronze Soham Roy India

Sushi Go!

Sushi Go!
Gold Lincoln Ng Hong Kong
Silver -yuuju-mnmk- Japan
Bronze Michał Wójcik Poland
Gold JNR JUNSU LEE South Korea
Silver JNR DONGMIN SUN South Korea

Tak

Tak
Gold Morten Lohne Norway
Silver Justin Kur USA
Bronze Matías Zamora Chile

Takenoko

Takenoko
Gold Jordi Alexander Cyprus
Silver Quy-Dang Vu Vietnam
Bronze Anthony Prosser USA

Targi

Targi
Gold simon beurms Belgium
Silver David Jameson Wales
Silver Ankush Khandelwal England

Terra Mystica

Terra Mystica
Gold Steven Short Canada
Silver simon beurms Belgium
Bronze Jozef Kovac Slovakia

Through the Ages

Through The Ages
Gold Jonas Hagerlid Sweden
Silver Mikko Siukola Finland
Bronze Luke Li Canada

Tichu

Tichu
Gold Nikolaos Vasileiou Greece
Silver --arjar3377-- Taiwan
Bronze --smuuurfing-- USA

Ticket to Ride

Ticket to Ride (Europe)
Gold Jordi Alexander Cyprus
Silver Ziggy Harris England
Bronze Vladimir Kovalev Russia

Togyzkumalak

Togyzkumalak
Gold Zharaskhan Saginbayev Kazakhstan
Silver Kereibayev Rinat Kazakhstan
Bronze Sailan Matylov Kazakhstan
Gold JNR Erasyl Autalipov Kazakhstan
Silver JNR Dilnaz Kairullinova Kazakhstan
Bronze JNR Daulen Kozhakhmet Kazakhstan

Tumbleweed

Tumbleweed
Gold Adam Erickson USA
Silver Testingqwerty default
Bronze Anton Christenson Sweden

Twilight Struggle

Twilight Struggle
Gold Wain Yee Hong Kong
Silver Jarib Flores Spain
Bronze Ziemowit Pazderski Poland

Twixt

Twixt WC
Gold Florian Jamain France
Silver David Bush USA
Bronze Esa Koskinen Japan

Tzolk'in

Tzolk'in
Gold Mike Dixon England
Silver Adrians Imsa Latvia
Bronze Madli Mirme Estonia

Veletas

Veletas
Gold GIACOMO FRASSOLDATI Italy
Silver Maurizio De Leo Italy
Bronze Kanstantsin Nord Belarus

Welcome To

Welcome To
Gold LEE YINSIAN Taiwan
Silver Nicolas Wittmann France
Bronze Nico Postma Netherlands

Zèrtz

Zertz
Gold Urs Procyon Germany
Gold James Preen Canada
Bronze Wood Romanov Russia
Bronze Maksim Slobodyan Russia