Full results for 2021 Draughts (Russian) (DRRU)

Position Medal Score Pentamind Name
1st G 14 99.06 Sergei Susidko Russia
2nd S 13.5 97.56 Roman Shchukin Russia
2nd B JNR 13.5 97.56 Ivan Dyachenko Russia
4th 12.5 95.55 Nikita Volkov Russia
4th 12.5 95.55 Aleksei Kunitca Belarus
6th JNR 12 91.05 Christian William Chinzewe Zambia
6th JNR 12 91.05 Timofei Proskurin Russia
6th 12 91.05 Denis Filatov Russia
6th 12 91.05 Vladimir Elanov Russia
6th 12 91.05 Georgii Taranin Russia
6th 12 91.05 Andrei Catana (andreic) default
6th 12 91.05 Kirill Dublin Russia
13th 11.5 85.62 Darya Nikifarava Belarus
13th 11.5 85.62 Dmitrii Baranov Russia
13th 11.5 85.62 Evgenii Zhukovskii Belarus
13th 11.5 85.62 Viktoria Nikolaeva Belarus
13th 11.5 85.62 Artemii Ivanov Russia
13th 11.5 85.62 Levan Kiknadz Georgia
13th 11.5 85.62 Dmitrii Melniko Russia
20th 11 80.09 Arunas Norvaisas Lithuania
20th 11 80.09 Artem Ageykin Russia
20th 11 80.09 Jakob Friesen Germany
20th 11 80.09 Tatiana Egorova
20th 11 80.09 Evgeniia Shved Belarus
20th 11 80.09 Evgenii Zhuravlev Russia
20th 11 80.09 Polina Petrova Russia
20th 11 80.09 Aleksandr" "Kavalerov Russia
28th 10.5 74.18 Vladimir Zan Russia
28th 10.5 74.18 Polina Petruseva Belarus
28th 10.5 74.18 Roman Dreditov Russia
28th 10.5 74.18 Ivan Lopukhin Russia
28th 10.5 74.18 Svetlana Streltsova
28th 10.5 74.18 Dmitrii Batuev Russia
28th 10.5 74.18 Victoria Zakharova Russia
28th 10.5 74.18 Vitali Varuchyla Belarus
36th 10 67.17 Yehor Maksymov Ukraine
36th 10 67.17 Iamze Tsivtsivadze Georgia
36th 10 67.17 Nastia Zolotova Russia
36th 10 67.17 Filipenko Anna Russia
36th 10 67.17 Aleksei Mandrikov Russia
36th 10 67.17 Kirill Terekhov Russia
36th 10 67.17 Samandar Kalanov Uzbekistan
36th 10 67.17 Vlad Ivkin Russia
36th 10 67.17 Egor Arnikov Ukraine
36th 10 67.17 Daria Shonina Russia
36th 10 67.17 Igor Dolgopolo Belarus
47th 9.5 59.05 Danil Sokolov Ukraine
47th 9.5 59.05 Vasilev Daniil Russia
47th 9.5 59.05 Valerii Rozaev Belarus
47th 9.5 59.05 Zinaida Alexandrova Israel
47th 9.5 59.05 Viktor Zvezdin Russia
47th 9.5 59.05 Nikolai Ilin Russia
47th 9.5 59.05 Liudmila Smirnova Russia
47th 9.5 59.05 Grigorii Bykov Russia
47th 9.5 59.05 Aleksei Suslenkov Russia
47th 9.5 59.05 Anfisa Haritonova Russia
47th 9.5 59.05 Vasilisa Vol Russia
58th 9 49.45 Elizaveta Trofimova Moldova
58th 9 49.45 Rustam Israilov Russia
58th 9 49.45 -bondana-
58th 9 49.45 Gheorghe Budu Moldova
58th 9 49.45 Anna Azova Russia
58th 9 49.45 Ivan Lylin Russia
58th 9 49.45 Aleksei Susidko Russia
58th 9 49.45 Ravis Davliatov Russia
58th 9 49.45 Andrei Fefelov Russia
58th 9 49.45 Dabrundashvili Georgia
58th 9 49.45 Vadim Makarov Russia
58th 9 49.45 Anna Kuznetsova Russia
58th 9 49.45 Katerina Musienko Russia
58th 9 49.45 Yana Zaytseva Russia
58th 9 49.45 Leonardas Gudynas Lithuania
73rd 8.5 41.70 Maria Shamina Russia
73rd 8.5 41.70 Miron Makarov Russia
73rd 8.5 41.70 Sergei Shiroglazov Russia
73rd 8.5 41.70 Ivan Gusev Ukraine
73rd 8.5 41.70 Massada Hele Mozambique
73rd 8.5 41.70 Anna Nazarova Turkmenistan
79th 8 35.80 Rafayel Ordyan Armenia
79th 8 35.80 Savva Gryaznov Russia
79th 8 35.80 Stepan Tabakar Moldova
79th 8 35.80 Zakhar Ashaikin Russia
79th 8 35.80 -Парашут-
79th 8 35.80 -kartise-
79th 8 35.80 Aleksei Khripunov Russia
79th 8 35.80 Aleksandr Bilyi Russia
79th 8 35.80 Potapova Ekaterina Russia
79th 8 35.80 Natalia Pugacheva Russia
89th 7.5 28.05 Kevin Kaido Kallikorm Estonia
89th 7.5 28.05 Ekaterina Grotgus Russia
89th 7.5 28.05 Diana Kazakov Russia
89th 7.5 28.05 Vladimir Drobakhin Russia
89th 7.5 28.05 -Oxunjon-
89th 7.5 28.05 Roberts Serpans Latvia
89th 7.5 28.05 Sergei Malkov Russia
89th 7.5 28.05 -Evgart55-
89th 7.5 28.05 -kamilla10-
89th 7.5 28.05 Gennadii Kostiaev Russia
89th 7.5 28.05 Anatolii Hamzin Kazakhstan
100th 7 21.77 Irina Metreveli Russia
100th 7 21.77 Mikhail Damaskin Moldova
100th 7 21.77 Kirill Vol Russia
100th 7 21.77 Nelli Kurtava Belarus
100th 7 21.77 Daria Dolapchi Moldova
100th 7 21.77 Aleksandr Konstantinov Russia
106th 6.5 18.45 Arina Lushnikova Russia
106th 6.5 18.45 Maria Udartseva Russia
106th 6.5 18.45 Mihail Betelev Russia
109th 6 16.98 Gleb Sapozhnikov Belarus
110th 5.5 15.13 Hana Kotinova Czech Republic
110th 5.5 15.13 Anton Andreev Russia
110th 5.5 15.13 Konstantin Abramov Russia
110th 5.5 15.13 -Zoya7-
114th 5 12.92 Anna Taran Moldova
114th 5 12.92 -Varvara2013-
116th 4.5 11.07 Diyor Yusupov Uzbekistan
116th 4.5 11.07 Liana Kazarashvili Georgia
116th 4.5 11.07 Sofiia Shultinova
119th 4 8.49 Muhammadsalim Mirzaqulov Uzbekistan
119th 4 8.49 -mura035-
119th 4 8.49 Aleksandr Serdii Ukraine
119th 4 8.49 -Ассенизатор-
123rd 3.5 6.64 Atobek Boltaev Uzbekistan
124th 2 5.17 -Shoxjaxon-
124th 2 5.17 Maksim Toldin Russia
124th 2 5.17 Ammosova Russia
127th 0 1.85 Egoitz Campo Basque Country
127th 0 1.85 Asylkhan Aitmukhambetov Kazakhstan
127th 0 1.85 -гороскоп-
127th 0 1.85 Olga Kostiaeva Russia
127th 0 1.85 Magomedgadzhi Magomedov
127th 0 1.85 Vasylysa Kutsenko Ukraine