Full results for 2020 Brazilian Draughts (DRBR)

Position Medal Score Pentamind Name
1st G 15 99.21 Artem Ageikin Russia
2nd S 14 97.12 Dmitrii Tsinman Russia
2nd B 14 97.12 Aleksandr Getmansky Russia
2nd 14 97.12 Jos� Correia Silva Junior Brazil
2nd 14 97.12 Timofei Proskurin Russia
6th 13 93.79 Roman Shchuki Russia
6th 13 93.79 Andrey Gnelitskiy Russia
6th 13 93.79 Massola Lucas de Oliveira Brazil
6th 13 93.79 Ruslan Pescherov Russia
10th 12 87.95 Sergey Sadovsky Belarus
10th 12 87.95 Denis Shogin Russia
10th 12 87.95 Matvey Nedbayl Russia
10th 12 87.95 Carvalho Augusto Brazil
10th 12 87.95 Denis Dudco Moldova
10th 12 87.95 Dan Isabirye Uganda
10th 12 87.95 Cristina Zaruba Moldova
10th 12 87.95 Alves Roque Jefferson Brazil
10th 12 87.95 Lukanga Mambw Zambia
10th 12 87.95 Evgenii Viaznikov Russia
20th 11 78.36 Bohdan Panchenkov Ukraine
20th 11 78.36 Ramazon Xudoynazarov Uzbekistan
20th 11 78.36 Nika Leopoldova Russia
20th 11 78.36 Anna Filipenk Russia
20th 11 78.36 Mwaaza Sakal Zambia
20th 11 78.36 Grigory Getmansk Russia
20th 11 78.36 Natalia Pugachev Russia
20th 11 78.36 Levan Kiknadz Georgia
20th 11 78.36 Iamze Tsivtsivadze Georgia
20th 11 78.36 Farhad Arslano Turkmenistan
20th 11 78.36 Kirill Nikishin Russia
20th 11 78.36 Igor Dolgopolov Belarus
20th 11 78.36 Ekaterina Grotgus Russia
33rd 10 65.44 Kirill Dubli Russia
33rd 10 65.44 Anna Sleahovskaya Moldova
33rd 10 65.44 Polina Petruseva Belarus
33rd 10 65.44 Nshan Alaverdyan Armenia
33rd 10 65.44 Khachatur Hakobyan Armenia
33rd 10 65.44 Elena Mikhailovskaya Russia
33rd 10 65.44 Sergey Mullin Russia
33rd 10 65.44 Carla Assun��o Calasans Brazil
33rd 10 65.44 Feliks Verbou France
33rd 10 65.44 Daniel Chipimp Zambia
33rd 10 65.44 Richard Nyero Olunya Uganda
33rd 10 65.44 Zinaida Alexandrova Israel
33rd 10 65.44 Moises Teixeir Brazil
33rd 10 65.44 Dmitrii Melniko Russia
33rd 10 65.44 Vitaly Shafir Israel
33rd 10 65.44 Alexander Bleicher Germany
33rd 10 65.44 Nicholas Todd Jamaica
33rd 10 65.44 Sergei Semenov Russia
51st 9 51.69 Banda Enock makoka Malawi
51st 9 51.69 Vitali Varuchyla Belarus
51st 9 51.69 Stanley Odeke Uganda
51st 9 51.69 Lima Wellington Brazil
51st 9 51.69 Tatiane Oliveir Brazil
51st 9 51.69 Alexander Shurygin Russia
51st 9 51.69 ????? ??????? Russia
51st 9 51.69 Aibek Naraliyev Kazakhstan
51st 9 51.69 Sergei Kuropato Russia
51st 9 51.69 Maksim Kozlovskii Russia
51st 9 51.69 Samandar Kalanov Uzbekistan
51st 9 51.69 Sam Senoga Uganda
51st 9 51.69 Massada Hele Mozambique
51st 9 51.69 Lu�s Roberto dos Santos Brazil
51st 9 51.69 Abbosjon Ravshanov Uzbekistan
66th 8 40.85 Mark Kamynin Russia
66th 8 40.85 Maksim Dolapchi Moldova
66th 8 40.85 Iuliia Vekovschina Russia
66th 8 40.85 Carina Assun��o Calasans Brazil
66th 8 40.85 Vladimir Drobakhin Russia
66th 8 40.85 Teodor Kostov Bulgaria
66th 8 40.85 Breno Daniel Spirandeli Brazil
66th 8 40.85 Sergei Bachin Russia
66th 8 40.85 Elena Sorkin Israel
66th 8 40.85 Harrison Musoke Kyagaba Uganda
66th 8 40.85 Justine Thangaluka Malawi
77th 7 27.51 Matukeni Nelson Zimbabwe
77th 7 27.51 Rashid Juma Tanzania
77th 7 27.51 Andrei Fedoseev Russia
77th 7 27.51 Gevorg Grigoryan Armenia
77th 7 27.51 Baptista Evelyn Azevedo Brazil
77th 7 27.51 Aigerim Sagatova Kazakhstan
77th 7 27.51 Shohyusuf Rofiyev Uzbekistan
77th 7 27.51 Svetlana Streltsova Russia
77th 7 27.51 Aishat Akilbek Kazakhstan
77th 7 27.51 Daphne Naturinda Uganda
77th 7 27.51 Stella Byona Uganda
77th 7 27.51 Edgar Minasyan Armenia
77th 7 27.51 Alina Rakhimova Russia
77th 7 27.51 Juliet Nakiganda Uganda
77th 7 27.51 Viktor Egorov Russia
77th 7 27.51 Kalimu Chrispin Malawi
77th 7 27.51 Abu Ghana
77th 7 27.51 Askhat Satan Kazakhstan
77th 7 27.51 Kudaibergen Kazakhstan
77th 7 27.51 Kapupastone Uganda
77th 7 27.51 Ritah Agwang Uganda
98th 6 12.92 Maurizio De Leo Singapore
98th 6 12.92 Arina Lushnikova Russia
98th 6 12.92 Jake Evans Great Britain
98th 6 12.92 Balausa Zholamanova Kazakhstan
98th 6 12.92 Viktor Rokichuk Ukraine
98th 6 12.92 Stephen Addai Owusu Ghana
98th 6 12.92 Iuliia Liubchenko Russia
98th 6 12.92 Demissie Ephrame Ethiopia
98th 6 12.92 Armah Ghana
98th 6 12.92 David Baxtadze Georgia
98th 6 12.92 Jos� Portugal
98th 6 12.92 Ergashev Khoshi Uzbekistan
98th 6 12.92 Flavia Kusiima Uganda
98th 6 12.92 Nduva Peter Kenya
112th 5 4.59 Kristina Medvedeva Russia
112th 5 4.59 Rohan Thomas Jamaica
112th 5 4.59 Sergei Sidenko Moldova
112th 5 4.59 Shamil Gayazov Russia
112th 5 4.59 Ihar Mikhalchenka Belarus
112th 5 4.59 Natalia Ketova Russia
118th 4 0.83 Viacheslav Sukhovich Russia
118th 4 0.83 Sharpatov Russia
118th 4 0.83 Aleksandr Shiriaev Russia